همه چیز را درباره جزیره کرابی در تایلند بدانیم .

یکی از جاذبه های سفر به تایلند می تواند بازدید از جزیره های مختلف آن باشد. یکی از این جزیره ها کرابی است. کرابی در خط ساحلی دریای آندمان قرار گرفته است و یکی از جاذبه های‌ آن طبیعت بکر و دست نخورده آن است.

طبیعت آن شامل سواحل شنی سفید ، آب های گرم و شفاف ، صخره های مرجانی ، غار ها و آبشارهای دیدنی و بیش از ۱۳۰ جزیره مختلف که معروف ترین آن ها کوه لانتا و کوه فی فی است . پوشش گیاهی این جزیره انبوه و یکی از متنوع ترین ورزش هایی که انجام می شود ورزش های آبی است. اختلاف ساعت این جزیره با تهران حدود ۳/۳۰ ساعت است،زبان رسمی تایلندی و واحد پول آن بت است .

جزیره کرابی آب و هوای گرمسیری است و دمای آن ۸ درجه بالاتر از دمای خط استواست. بیشتر در این جزیره هوای گرم و خشک و مرطوب غالب است و در طول سال به علت قرار گرفتن در منطقه گرمسیری و استوایی بیشترین میزان بارندگی را دارد.

یکی از جاذبه های ‌کرابی، غارها و سواحل ریلی است که این مکان در جنوب ساحل قرار دارد و تنها با استفاده از قایق میتوان به آن دسترسی پیدا کرد .  از دیگر سواحل میتوان به کوه پودا اشاره کرد که گروه جزایر شامل ۴ جزیره به نام های کوه پودا ، کوه کای ، کوه تاپ و کوه مور می شود که کوه پودا بزرگترین آن است .

استخر زمردی از دیگر جاذبه های این جزیره است . از دیگر جاذبه ها می توان به چشمه های آب گرم کلانگ تام ، جنگل حرای آ او لاک ، خلیج مایا و ساحل فرا نانگ اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *