دیدنی های شانگهای چین

جاذبه های گردشگری شانگهای ترکیبی از یادگاری‌های تاریخی و معماری‌های مدرن است. دیدنی های شانگهای شامل مراکز تاریخی، شهرهای آبی و مناطق مدرن می‌شود.
بلوار باند : از جنوب به خیابان جینلینگ تا پل وای بای دو در شمال با طول 5/1 کیلومتر در کرانه غربی رودخانه هانگ پو واقع شده است. با قدم زدن در امتداد خیابان جانگشان هم می‌توانید از چشم‌انداز رودخانه هانگ پو لذت ببرید و هم نگاهی به توسعه منطقه لوجیازوی بندازید. معماری این بخش بسیار ارزشمند است به نحوی که به نام “نمایشگاه معماری دنیا ” نام‌گذاری شده است.
باغ یویان : باغ یویان توسط پن یویا در سلسه مینگ پایه ریزی شده. باغ یویان بهترین باغ در جنوب شرقی چین به حساب می آید. این باغ بیش از 400 سال قدمت دارد ؛ پن یویان جهت به ارمغان آوردن شادی و خوشحالی برای خانواده و اطرافیانش این باغ را پایه ریزی نمود.
برج تلویزیونی مروارید شرقی : این برج سومین برج بلند آسیاست که در 30 جولای 1991 ساخت آن آغاز و در اول اکتبر 199 پایان پذیرفت. این برج مقابل بلوار باند در روبه‌روی رودخانه هانگ‌پو واقع شده است. این برج با 11 کره فولادی در ابعاد مختلف از آسمان آبی به سمت زمین سرسبز آویزان شده است.
صومعه بودای یشمی : یکی از مشهورترین معابد مذهبی بودایی در شانگهای است. در این معبد تعدادی از مراسم مذهبی برگزار می گردد. ساختار اصلی و مشهور این معبد چنین است: سالن بزرگ دواجارا، سالن ماهاویرا، برج بودای یشمی، سالن کوان – یین، سالن آمیتابح، سالن تانگ و سالن بودای خوابیده.
مرکز مالی جهانی : شانگهای یک آسمان خراش بسیار بلند است. این برج چند قابلیتی است و از آن در بخش‌های اداری، هتل‌ها، سالن‌های کنفرانس، عرشه‌های تماشا و مراکز خرید و هتل استفاده می‌شود. در 14 سپتامبر 2007 این آسمان خراش به 3/492 متر رسید و بلندترین ساختمان در چین شد.
شینتیاندی : در جنوب چین مابین آسمان خراش‌های بلندمرتبه واقع شده است. شینتیاندی یکی از شلوغ ترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای و مملو از میراث‌های تاریخی و فرهنگی است .ساختمان‌های شیکومن شینتیاندی شانگهای با تغییر ساختمان‌های مسکونی بر غذاخوری‌های چند منظوره مراکز فروش و سرگرمی، بوتیک و قهوه خانه هایی با استانداردهای بین المللی وجود دارد.
خیابان نانجینگ : یکی از بهترین خیابانهای تجاری و توریستی شانگهای چین است که از بلوار باند تا پارک مردم کشیده شده است. یک پروژه عظیم در این بخش وجود دارد که خیابان نانجینگ قدیمی را خیابان پیاده رو تجاری در حد مقیاس‌های جهانی همچون شانزلیزه در پاریس و خیابان پنجم در نیویورک بسازد. در حدود 18 میلیارد یوان یا 2.65 میلیارد دلار امریکا در شانگهای سرمایه‌گذاری شده است تا این پروژه در سال‌های 2000 تا 2010 انجام شود.
جوجیاجیائو : بهترین شهرآبی باستانی درشانگهای است که نسبت به دیگر شهرها از آن بهتر نگهداری شده است. سلبقه این شهر بیش از 1700 سال است. این شهر در دوره ی 3 سلسله حوادثی را به خود دیده است و در دوره ی مینگ تجارت این شهر شکوفا شده است. هم اکنون این شهر منطقه آرام و دلپذیری‌ست. با قدم زدن روی سنگ‌های زیگزاگ و مسیرهای طولانی که باد در آنها می دمد، احساس خواهید کرد روی نقاشی‌های زیبا و نو قدم میزنید.
معبد چنگ هوآنگ : یک معبد تائوئیت است که به نام معبد “یی” نامیده شده است. این معبد دارای سالن های متعددی همچون سالن بزرگ ، کاخ خواب ، سالن خدایان ستاره، کاخ یاما ، سالن خدای شوجن و … است. این معبد ساقی بیش از 000/10 متر مربع دارد که شامل دو باغ غربی (یویوآن) و باغ شرقی ( آبد) است که تاثیر شگرف بر ساکنان شانگهای دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *